دبیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری گفت: برگزاری جشن‌های تکلیف دانش‌آموزان در ادارات و مدارس یکی از امور مهم در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگ‌سازی برای نسل آینده است.۹۹۵۳۲۰

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار سلام لردگان، صبح امروز در اولین اجلاسیه نماز در شهرستان لردگان؛ حجت الاسلام محمد کریمی دبیر ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از موثرترین راه ها برای کاهش آسیب های اجتماعی، نماز است .


وی، نقش نماز را در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محورهای آسیب های اجتماعی و فضای مجازی بیان کرد و گفت: اقامه نماز باید همواره در الویت زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی قرار گیرد که در این راستا  نقش مسئولان ادارات، نهادها، رابطین و دبیران اقامه نماز  باید پر رنگ تر باشد.
حجت‌الاسلام محمد کریمی در اجلاسیه  نماز شهرستان لردگان با اشاره به روش پند دادن به گناهکاران گفت: جوانی خدمت امام حسین علیه السلام رسید و گفت، من مردی گناهکارم و نمی توانم خود را در انجام گناهان باز دارم، مرا نصیحتی فرما.
امام حسین علیه السلام به آن جوان فرمودند: پنج کار را انجام بده و آنگاه هر چه می خواهی گناه کن.
اول اینکه: روزی خدا را مخور و هر چه می خواهی گناه کن.
دوم: از حکومت خدا بیرون برو و هر چه می خواهی گناه کن.
سوم: جایی را انتخاب کن تا خداوند تو را نبیند و هر چه می خواهی گناه کن.
چهارم: وقتی عزرائیل برای گرفتن جان تو آمد او را از خود بران و هر چه می خواهی گناه کن.
پنجم: زمانی که مالک دوزخ تو را به سوی آتش می برد در آتش وارد مشو و هر چه می خواهی گناه کن.
جوان اندکی فکر کرد و شرمنده شد و در برابر واقعیت های طرح شده چاره ای جز توبه نداشت.

کریمی به ضرورت توجه به رفع نقاط ضعف در حوزه نماز اشاره داشت: نیاز است تلاش بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا به نقطه مطلوبی که مورد نظر مقام معظم رهبری است برسیم.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری جشن‌های تکلیف دانش‌آموزان در ادارات و مدارس یکی از امور مهم در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز و فرهنگ‌سازی برای نسل آینده است افزود: در این جشن‌ها دانش‌آموزان با آداب برگزاری نماز و برکات حاصل از آن آشنا می‌شوند.
کریمی ادامه داد: احکام و اسرار نماز از دیگر مطالب مهمی است که دانش‌آموزان در جشن‌های تکلیف فرا گرفته و از آن در تمام شئونات زندگی خود بهره می‌برند.

وی با اشاره به اینکه توجه به نقش نماز در ۸ سال دفاع مقدس یکی از موارد مهمی است که  در برگزاری این اجلاسیه در نظر گرفته شده است تصریح کرد: بیان میزان فراوان توجه رزمندگان و شهدای ۸ سال دفاع مقدس به نماز و موازین دینی تاثیرات مفیدی در اشاعه بیش از پیش فرهنگ اقامه نماز در بین نوجوانان و دانش‌آموزان دارد.

کریمی: راه خدایی شدن فرزندانمان را در نماز اول وقت دانست و گفت: اقامه نماز در سه محوریت باید صورت گیرد، اول: نماز باید اول وقت باشد، دوم: نماز به جماعت خوانده شود و سوم: نماز در مساجد اقامه شود.
وی با اشاره به اهمیت نماز اول وقت، به نماز ظهر عاشورای حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اشاره داشت و گفت: امام حسین (ع) در دل دشمن و در خاک دشمن به اقامه نماز اول وقت ظهر عاشورا پرداخت و با این حرکت به ما احیای امر به معروف و نهی از منکر و خواندن نماز اول وقت را آموخت.
حجت الاسلام محمد کریمی افزود: دانشگاه ها، مسئولین ادارات و آموزش و پرورش برنامه‌هایی در قالب نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی ارائه کنند و با اجرای فریضه نماز اول وقت بین دانش آموزان و کارکنان در پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و همچنین رشد و تعالی افراد نقش مهمی را ایفا نمایند.

حجت‌الاسلام  کریمی در پایان یادآور شد: با اشاره   به فرموده  مقام معظم رهبری، اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، گفت: آمارها در ارتباط با ورود جوانان و نوجوانان در فضای مجازی در جهان بین نیم الی یک ساعت است که متاسفانه در کشور ما یک آمار عجیب بین ۵ الی ۶ ساعت مشاهده می شود .