۱۵ شهید در عرصه برپایی نماز جمعه در چهارمحال و بختیاری احصاء شده است ۱۳۹۵-۵-۲۶

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه چهارمحال و بختیاری گفت: تا کنون ۱۵ شهید در عرصه برپایی نماز جمعه در سطح استان احصاء شده است

به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت الاسلام سید مرتضی احمدی شامگاه دوشنبه در نشست شورای اقامه نماز استان، اظهار کرد: نماز جمعه برکت بزرگی است که تقوا و ایمان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه باید به برپایی نماز جمعه توجه بیشری شود، تصریح کرد: بزرگداشت شهدای ستادهای نماز جمعه کاری ابتکاری است که می‌تواند در استان‌های دیگر نیز انجام شود.

حجت الاسلام احمدی گفت: در این راستا تا کنون ۱۵ شهید احصا شده‌اند و با همکاری بنیاد شهید سایر شهدای نمازجمعه نیز احصاء خواهند شد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه افزود: باورهای رزمندگان جنگ جهت شرکت در جبهه از طریق نماز جمعه تقویت شد و نباید شهیدان این عرصه فراموش شوند.

وی خاطرنشان کرد: باید به نسل جدید گفته شود که امنیتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد به چه دلیل است و چرا هیچ کسی جرات تعرض به کشور را ندارد.

حجت الاسلام احمدی اظهار کرد: نماز جمعه اکنون نیز در جامعه مورد استقبال واقع می‌شود و در این زمینه می‌شود آمار شرکت‌کنندگان نماز جمعه توسط ۲۶ امام جمعه استان بررسی شود.

در ادامه این نشست مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، گفت: در بحث نماز نباید مناطق عشایری و ائمه جماعتی که در این مناطق حضور می‌یابند فراموش شوند.

حجت الاسلام سید جعفر مرتضوی گفت: نباید اجازه دهیم نماز جماعت در مناطق عشایری فراموش شود و این موضوع در مناطقی مانند شهرستان کوهرنگ که بیشترین میزان عشایر در سطح استان را دارد باید جدی‌تر گرفته شود.